Discussion about this post

User's avatar
Bukovics Martin's avatar

Közszolgálati komment: a május 13-át, azaz a Magyar-kormány beiktatását követő 100. nap 2026. augusztus 21-e lesz. Mivel az péntekre, a nemzeti ünnep hosszú hétvégéjére, az utolsó nyári nagy hétvégére esik, lehetünk annyira nagyvonalúak, hogy augusztus 24-én jár le a türelmi idő.

Walpurgis's avatar

Magyar Péter nem kér türelmet, a testvére lapja 200 napot. Legyen családi béke, jelöljük meg Vágó úr a 100-at, igen. Egyébként ez a Buddha-ügy érdekes, de úgy tűnik, mindkét fél a ködösítésben érdekelt. 20 évesen, 2008-ban elkövetett egy csúnya online zsarolást, amiért jogerősen kapott 1 évet felfüggesztve. Ennyi igazából, ami tény.

Minden más névtelen forrásokon alapul, akik 1) titkosszolgák 2) a Tiszából kirúgott sértett emberek/fideszes téglák. Tehát még az is lehet, hogy minden vádjuk kamu, de Buddha nem szólal meg, a Tiszából meg csak a vezér, aki távolítja magát az embertől, és azt állítja, hogy nem kap pozíciót, sőt, soha nem is volt ez tervben. Mondjuk adjuk meg neki, a minimumot lehozta azzal, hogy nem lesz belőle államtitkár, akármi is volt tervben. Szivárognak infók arról, hogy káosz/harc van a belügyi pozíciók körül, simán lehet, hogy ennyi van az egész mögött, de egy ilyen büntetett előélettel meg a kampány zavaros sztorijai után jó, hogy őt sikerült kigolyózni, akkor is, ha az alá nem támasztott állítások róla egytől egyig hamisak.

Ha viszont igazak a cikkben megszólalók vádjai, akkor szembe kell nézni azzal, hogy a hibrid rezsim legyőzéséhez zűrös figurákra is szükség volt, akik elhárítják a másik irányból érkező hasonszőrűeket, és nagyon fontos lesz, hogyha majd az új rendszerben már digitalizálják a népszavazási kérelmek beadását, akkor ilyen Buddhák ne állják el az utat, mint anno a fradista kopaszok a választási szerv székhelyén, és ne kamerázzák be a szobát, ahol a leendő feltörekvő ellenzéki vezér pinára váltja a népszerűségét.

És ha igazak a dolgok, abból következik, hogy valójában a szolgálatok csak a munkájukat végezték a magánzókkal szemben, védve a pártokat, beleértve az ellenzéket is, de ezt azért az Orbán-rendszer 16 éve után erős szkepszissel kezelném, viszont ha mégis elfogadjuk, abból egyenesen következik az is, hogy Szabó Bence nem hős, csak egy mit sem értő, félinformációkat felfújó balek, mint Orbán mondta, vagy egy jól felépített tiszás narratívagyártó.

Ha pedig az egész egy információs zajtömeg, amiben hazugságok keverednek igazságokkal, az is felvethető, hogy miért nem a súlyosabb alakot, hanem a 19 éves mesemondót támadta annyira a propaganda? Azért, mert Buddha kétkulacsos volt a sztoriban? Vagy mert már annyira elhitték a saját propagandájukat a fideszesek, hogy úgy gondolták, az ukránbarát trollkodás nagyobb bűn, mint lehúzni 300 kilót azzal valakiről, hogy különben kirakom meztelenül az IWIW-re? Esetleg annyira profi Buddha (és a láthatatlan csapata?), vagy olyan szintű nyugati szolgálati segítsége volt, hogy kompromatokkal eredményesen tudta zsarolni a Fideszt is, ugyebár ez az, amiben bíróság szerint gyakorlata is van, és érinthetetlenné vált?

Tóth Péter kampányfőnök beszélt arról, hogy kaptak anyagokat fideszesek magánéletéről, amiket nem használtak fel, persze azt sem kell készpénznek venni, hogy volt náluk bármi, mindenesetre nem lőttek ki ilyet. És ugye a szexvideó, már ha egyáltalán létezett Magyarról, szintén nem jött ki.

Egyébként az is érdekes, hogy telex meg a 444 miért hallgat a Buddha-ügyről, rajta vannak az ügyön, de ők megpróbálják a nagyobb képet boncolgatni és még nincs kész a hosszú tényfeltáró cikk? Kormánypárti médiaként kezdték el magukat pozicionálni? Nem akarnak szembenézni azzal, hogy lehet nem minden úgy volt, amit Szabó Bencével meg Gundalffal feltártak? Egyszerűen azon a szinten vannak, hogy Bodokyt bojkottálják, mert szóbaállt Bodolaival, Hont Andrással meg Skrabski Fruzsinával, akkor is, amikor ezek az emberek abban a közegben már a Sátánnal voltak egy szinten? Egyszerűen a 100 nap türelemhez az is hozzátartozik, hogy még ezt is elengedjük, így fair? Azt azért kétlem, hogy nem tartották volna hírértékűnek. Magyar kommentje óta az sem elfogadható magyarázat, hogy nem akarták a másik fél reakciója nélkül közölni.

Az meg már csak vicces adalék, hogy Panyi Szabolcs mindenféle önreflexió nélkül átugrott a tiszásról az átlátszós verzióra, de hát ő el is lett küldve itt a nagy narratívaharc közepén a Direkt36-tól, ő is csak egy Facebook-harcos már, persze nemrég a ide a Substackre is betette a lábát.

Martin, jóval megelőzted a trendeket azzal, hogy már mikor jöttél ide, amikor még az angolszász világban is csak kezdett felfutni, itthon meg az első fecske voltál. Onnan látszik, hogy van értelme, értéke a heterodox újságírásnak, hogy a végén már a mainstream is ide jön krediteket farmolni magának.

Ui: amúgy sajnálom, hogy nem a másik jelöltet választották oktatási miniszternek. Kellett volna csinálnom egy KIÁLLUNK RUBOVSZKY RITA MELLETT! Facebook-oldalt?

6 more comments...

No posts

Ready for more?